Hoppa till innehåll

Linnéa

Ett stort hus som passar mindre familjer som vill ha extra plats. En stor öppen lösning för vardagsrum och köket gör att dina gäster aldrig behöver bli lämnade ensamma när middagen förbereds.

Fakta om husmodellen

Antal rum: 4-5 rum och kök samt tvättstuga
Boyta: 129 m²
Byggyta: 152 m²

Visningstider

Onsdagar kl. 14-19, lördagar & söndagar kl. 11-16!

Adress

Nybygget 101, Arlandastad, Sigtuna

Villavisning på Nybygget, Arlandastad

Linnéa är vår mest populära modell och levereras med tre sovrum, det största har direkt tillgång till en rymlig klädkammare. För en större familj med behov av ytterligare ett sovrum går det som tillval att få som en del av vardagsrummet. 

Med ett badrum och en mindre toalett behöver man sällan trängas. Vardagsrummet är öppet mot köket och innanför köket hittar du en rymlig tvättstuga med groventré. Här finns också värmepumpen som ser till att ni får en behaglig och ekonomisk uppvärmning året runt. 

Linnéa är det perfekta enplanshuset för såväl mindre som större familjer och det till ett av marknadens absolut bästa priser.

Adress: Nybygget 101, 195 61 Arlandastad

Hitta hit: Läs mer om Nybygget och hitta en vägbeskrivning här

Varmt välkomna!





Beställ vår katalog!

Kontakt

  1. Ali Boxner
    Ali Boxner

    Husrådgivare Eskilstuna

    Kontor: 016-140 700
    Mobil: 070-774 54 54
    ali.boxner@alvsbyhus.se

  2. Erik Fagerlind
    Erik Fagerlind

    Husrådgivare Eskilstuna

    Kontor: 016-140 700
    Mobil: 070-443 56 66
    erik.fagerlind@alvsbyhus.se

  3. Tommy Rosendal
    Tommy Rosendal

    Husrådgivare Uppsala

    Kontor: 018-10 10 95
    Mobil: 070-574 07 47
    tommy.rosendal@alvsbyhus.se

  4. Jan-Erik Kronosjö
    Jan-Erik Kronosjö

    Husrådgivare Sollentuna

    Kontor: 08-350 305
    Mobil: 070-864 96 50
    janerik.kronosjo@alvsbyhus.se

  5. Roland Axelsson
    Roland Axelsson

    Husrådgivare Sollentuna

    Kontor: 08-350 305
    Mobil: 070-555 63 10
    roland.axelsson@alvsbyhus.se

  6. Bernt "Hajen" Gustavsson
    Bernt "Hajen" Gustavsson

    Husrådgivare Sollentuna

    Kontor: 08-771 30 40
    Mobil: 070-433 33 79
    bernt.gustavsson@alvsbyhus.se

  7. Claes Fogelberg
    Claes Fogelberg

    Husrådgivare Farsta

    Kontor: 08-771 30 40
    Mobil: 070-860 46 98
    claes.fogelberg@alvsbyhus.se

  8. Mats Engzell
    Mats Engzell

    Husrådgivare Västerås

    Kontor: 021-730 55
    Mobil: 070-543 49 10
    engzell@alvsbyhus.se

  9. Joacim Engzell
    Joacim Engzell

    Husrådgivare Västerås

    Mobil: 070-298 33 50
    joacim.engzell@alvsbyhus.se

  10. Therese Limberg
    Therese Limberg

    Husrådgivare Västerås

    Mobil: 076-820 60 70
    therese.limberg@alvsbyhus.se

  11. Ove Kristensen

    Husrådgivare Norrtälje

    Kontor: 0176-125 70
    Mobil: 070-211 12 13
    ove@minab.se

Hitta till visningshuset

Ärligt pris

Anledningen till att vi kan ge dig ett så prisvärt boende är för att vi som hustillverkare har en välutvecklad byggprocess som vi har förfinat under 50 år, varje erfarenhet kommer dig som kund tillgodo. Dessutom samordnar vi inköpen och kan därför hålla nere kostnaderna.

Vi har en fast prislista där det framgår vad varje nyckelfärdigt hus kostar (kostnader för tomt, markarbeten, färdigmålning av utvändig fasad, kommunala avgifter och avgifter till myndigheter etc. tillkommer). Vi kan därför enkelt presentera en totalkalkyl som håller. Köp ett Älvsbyhus, så slipper ni obehagliga överraskningar!

För ytterligare leveransinformation, kontakta någon av våra husrådgivare.